ZÁHRADNÁ A LESNÁ TECHNIKA

VIETE UŽ, ČO BUDETE POTREBOVAŤ?

Záhrada i les predstavujú oázu pokoja. Umožňujú nám načerpať množstvo novej energie a cítiť sa príjemne. Prechádzky i leňošenie sú na programe letných dní a hneď, ako vykukne slnko, mnohých nás ťahá do prírody. Môže sa však stať, že vám vaša záhrada začne prerastať cez hlavu a toto pomenovanie rozhodne nemyslíme obrazne. Ak sa chystáte skrotiť kroviny vo svojej záhrade alebo máte na programe dňa náročnejšiu prácu v lese, oplatí sa mať po ruke stroje, ktoré vám umožnia prácu zvládnuť rýchlo a efektívne.

Záhrada a les – náročnejšia úloha, ako sa na prvý pohľad zdá

Ak sa do práce púšťate po prvýkrát, úloha môže vyzerať jednoducho. Ostré nožnice si s drevinami a krovinami hravo poradia, však? Táto predstava je však na míle vzdialená od skutočnej reality. Zamerajte sa na prístroje, ktoré vám dokážu prácu v podstatnej miere uľahčiť. Reťazové píly, elektro diely, diely náprav, riadenia, kolesá a pneumatiky sú prvky i náhradné diely, ktoré by vo vašej výbave rozhodne nemali chýbať. Lesnícke potreby sú navrhnuté tak, aby dokázali zvládnuť každú úlohu, pred ktorú ich postavíte.

Pravidelná údržba je dôležitým krokom k úspechu

Vo vašej výbave by rozhodne nemal chýbať ani vysokotlakový čistič. S jeho pomocou si poradíte nielen s čistením mnohých zákutí vášho interiéru a exteriéru, ale použiť ho môžete i na odstraňovanie nevzhľadného machu spomedzi dlaždíc. Vysokotlakový čistič je skvelou pomôckou a ak naň raz stavíte, už sa ho nebudete chcieť vzdať.

 

Krokom správnym smerom je i výber postrekovačov a zavlažovačov. Svojej úrode i okrasným kvetinám poskytnete tú najlepšiu možnú ochranu a výživu. Rovnako sa oplatí staviť i na zavlažovaciu techniku, ktorá v podstatnej miere zefektívňuje hospodárenie s vodou. Pri výbere vhodných pomocníkov nezabudnite ani na náhradné diely, ktoré sú vždy potrebné.