MASSEY FERGUSON

Značka, ktorej história sa píše naprieč kontinentami.

Poľnohospodárstvo umožnilo ľudskej populácii začať rásť a rozvíjať sa. Je naším hlavným zdrojom obživy a vďaka nemu sme mnohé získali. Rastúca populácia však vyžaduje stále viac a viac potravy. To bol dôvod, prečo je stále potrebné hľadať nové postupy a riešenia. Za jeden z podstatných krokov sa počíta i zavádzanie strojov do výroby. Jednou z celosvetovo známych značiek je i Massey Ferguson, americký výrobca poľnohospodárskej techniky. Pre mnohých sú jej stroje nenahraditeľnými každodennými spoločníkmi. Dnes vám o tejto značke prezradíme viac.

Massey Ferguson – značka, ktorej história sa píše naprieč kontinentami 

Za začiatok značky sa považuje rok 1847, kedy Američan Daniel Massey založil spoločnosť Massey Manufacturing. Daniel Massey vyrobil jednu z prvých mechanických mlátičiek. Na začiatku použil na svoj experiment diely, ktoré boli v tej dobe v USA dostupné, ale neskôr sa spoločnosť začala zaoberať i výrobou vlastných dielov, ktoré mohla použiť na montáž nových poľnohospodárskych strojov. Už v roku 1873 sa spoločnosť presídlila z USA do Kanady. Netrvalo dlho a spoločnosť Massey Manufacturing začala raketovo rásť – v Toronte sa stala jedným z hlavných zamestnávateľov tunajšieho obyvateľstva.

 

Čas plynul a Massey sa naďalej rozvíjala. Zaujímavosťou je, že ako prvá začala investovať do intenzívnej reklamnej kampane, čo zvýšilo povedomie o nej. Dnes predstavuje táto značka spojenie dvoch gigantov – Massey-Harris (Kanada) a Ferguson Company (UK) sa spojili v roku 1953. Dnes je Massey Ferguson zaradená do portfólia AGCO a patrí medzi najvýznamnejšie globálne značky produkujúce traktory a poľnohospodársku techniku.

Náhradné diely  Massey Ferguson

Medzi značky, ktorých náhradné diely dokážeme sprostredkovať, patrí i  Massey Ferguson. V prípade, že potrebujete pomôcť so zohnaním konkrétnych náhradných dielov, neváhajte sa na nás obrátiť.

Pridaj komentár