CLAAS

Z rodinného podniku celosvetovým gigantom.

Spoločnosť CLAAS dnes nepochybne patrí medzi zvučné mená v prostredí poľnohospodárskej techniky. Dnes ju radíme medzi globálne spoločnosti, ktoré majú obrovské dosahy a patrí medzi lídrov na trhu. Tak, ako všetky veľké značky, i spoločnosť CLAAS začínala v malom. Správne kroky a chuť stále nachádzať nové cesty a prinášať inovácie z nej však urobili celosvetového lídra na poli samohybných rezačiek. V Európe je spoločnosť CLAAS spájaná predovšetkým s výrobou kvalitných kombajnov. Dnes vám o značke CLAAS prezradíme niekoľko zaujímavostí, ktoré rozhodne stoja za to.

História značky CLAAS – z rodinného podniku celosvetovým gigantom

Za začiatok spoločnosti CLAAS sa považuje rok 1887, kedy Franz Claas založil spoločnosť na výrobu mliečnych odstrediviek. V tom čase bola spoločnosť známa pod názvom Clarholze a netrvalo dlho a značka začala okrem pôvodného produktu vyrábať i rezačky, kosačky a ďalšie poľnohospodárske prístroje, ktoré mali roľníkom uľahčiť prácu.

 

Hoci hovoríme o prvých krokoch spoločnosti, za oficiálne založenie sa považuje až rok 1913, kedy spoločnosť Clarholze prevzal syn Franza Claasa August Claas. Postupne do spoločnosti začali prichádzať a zapájať sa i ostatní synovia a CLAAS pomaly nadobúdala podobu, v akej ju poznáme dnes. Spoločnosť CLAAS dnes oficiálne sídli v Nemecku, ale jej pobočky môžeme objaviť naprieč celým svetom. Rodinný podnik sa dokázal vypracovať až na celosvetovú značku, ktorú si spájame predovšetkým so zberovými technológiami. Dnes sa predpokladá, že spoločnosť generuje obrat viac ako 4 miliardy eur.

Náhradné diely na stroje značky CLAAS

Portfólio produktov, ktoré spoločnosť CLAAS vyrába, je bohaté. V prípade potreby náhradných dielov sa neváhajte obrátiť na nás. Prediskutujeme, čo presne potrebujete a sprostredkujeme predaj náhradných dielov presne šitý pre vaše potreby.