CASE IH

Armáda i poľnohospodárstvo.

V dnešnej dobe sledujeme pomerne rýchly vznik a zánik rôznych značiek. Ak sa však zameriame na gigantov v oblasti poľnohospodárstva a stavebníctva, objavíme stabilné značky, ktoré dnes patria medzi popredných lídrov na trhu. Jedným z nich je i značka Case IH, ktorá patrí pod Case Corporation, súčasť CNH Global. Jej história siaha až do roku 1842. Dnes sa Case zaoberá predovšetkým výrobou poľnohospodárskej a stavebníckej techniky a nemôžeme poprieť, že od svojich začiatkov, kedy sa zaoberala predovšetkým výrobou parných strojov, neprekonala obrovský kus cesty.

História značky Case IH – armáda i poľnohospodárstvo

Spoločnosť bola založená v 19. storočí zakladateľom menom Jerome Growse Case. V tejto dobe používala názov J. I. Case Throshing Machine Company, ktorý bol pre ňu charakteristický až do roku 1928. Case sa zaoberala výrobou mlátiacich strojov, ale zasiahla i do vývoja zberacej techniky. Poľnohospodárstvo však nebolo jediné odvetvie, kam spoločnosť Case prenikla. Jej traktory, nakladače a rôzne ďalšie zariadenia boli využívané i americkou armádou.

 

Postupom času však poľnohospodárske zariadenie išlo do ústrania a spoločnosť sa v 50. rokoch minulého storočia zamerala predovšetkým na vývoj stavebnej techniky, ktorá je pre ňu charakteristická i v dnešnej dobe. Spoločnosť Case (tak ako mnohé iné) prešla pod giganta CNH Global. Stále však používa svoj názov a prichádza s mnohými zaujímavými riešeniami. Jej meno je stále známe vo všetkých kútoch sveta a považuje sa za jednu z najlepších značiek v oblasti stavebnej techniky.

Súčasnosť značky Case

Dnes môžeme rozdeliť značku Case na dve samostatné entity – Case CE predstavuje overenú značku na poli stavebnej techniky, Case IH je zas druhou najväčšou svetovou značkou v oblasti poľnohospodárskych strojov. V prípade, že budete potrebovať náhradné diely na stroje pochádzajúce z dielne značky Case, neváhajte sa na nás obrátiť.