AMAZONE

Zelená a oranžová. Farby, ktoré sú charakteristické pre spoločnosť Amazone.

Nemecká spoločnosť, ktorej korene siahajú až do 19. storočia a v modernom svete je známa predovšetkým výrobou poľnohospodárskych strojov zabezpečujúcich obrábanie pôdy, postrek i rozmetanie hnojív. Okrem poľnohospodárskej techniky objavíme v ponuke spoločnosti Amazone i komunálnu techniku vysokej kvality, pre ktorú je charakteristickým znakom zelená farba (poľnohospodárska technika sa vyznačuje kombináciou zelenej a oranžovej.

História spoločnosti Amazone

Spoločnosť Amazone bola založená v roku 1883 zakladateľom menom Heinrich Dreyer, ktorého rodina už v tej dobe vytvárala prvé poľnohospodárske stroje. Heinrich Dreyer sa rozhodol zamerať na stroje, ktoré dokázali efektívne čistiť obilie. Prvý stroj, ktorý zostavil, ukázal svojmu priateľov. Ten konštatoval, že stoj je nielen krásny, ale i silný. Heinrich sa preto rozhodol, že stroj dostane svoje meno po hrdinkách z gréckej mytológie. Amazonkách. Značka si ponechala meno až do dnešnej doby a inšpirované je ním i ich logo. Tak sa zrodila značka Amazone, ktorá dnes patrí medzi najznámejšie na svete.

 

Neskôr sa značka Amazone rozhodla expandovať do celého sveta a dnes patrí medzi špičku predovšetkým v oblasti používania a rozmetania hnojív. Medzi jednu z ich najzaujímavejších inovácií patrí autonómny poľný robot BoniRob. V súčasnosti sa spoločnosť Amazone zameriava predovšetkým na vývoj a testovanie nových rozmetávadiel a štúdium nových možností hnojív.

Náhradné diely na produkty z dielne spoločnosti Amazone

Nemecká spoločnosť Amazone má širokú ponuku poľnohospodárskej techniky. Ak momentálne zháňate náhradné diely na niektorý zo strojov, neváhajte sa obrátiť na nás. Sprostredkujeme vám originálne a kvalitné náhradné diely, ktoré zabezpečia, že vaše stroje budú opäť plynulo fungovať.